,,emo"

4. března 2008 v 19:21 | míša |  Zajímavosti
EMO
Asi si říkáte co je to vlastně to emo???Nebo si spíž říkáte co se jim děje v hlavě???To vše bychom vám v tomhle článku, který mě napadlo napsat po té co jsem vytvářela na mém druhém blogu diplom s emo obrázkem vysvětlit.
Obrázky bývají často smutné až děsivě lidé na nich si podřezávají žíly a různě si ubližují. Jsou to spíše mladí lidi, kteří ze sebe dělají něco čím se stávat nemusejí.
Často to dopadá tragicky někdy se řídí i různými pravidly a jedno z nich z ní celkem hrozivě: Alespoň jednou spáchej sebevraždu…
Nezdá se vám to celkem přehnané???No mě tedy jo a jako názornou ukázku vám tady dám tyto fotografie POZOR, některé moc hezké nejsou!!!A budu dál pokračovat v textu takže tady něco o tomhle ,,emo":
HISTORIE ,,EMO"
Od poloviny osmdesátých let byl výraz emo používán výhradně pro hudební styl inspirovaný tehdejší washingtonskou scénou. Když se hudba koncem devadesátých let dostala do povědomí širšího publika, začalo slovo nabývat dalších významů.
Původ výrazu samotného je nejasný. V roce 1985 členové skupiny Rites of Spring poznamenali v interview pro časopis Flipside, že je někteří fanoušci začali označovat jako "emo", údajně podle emocí, které skupina ukazovala při svých vystoupeních. V následujících letech bylo "emo" vnímáno jako zkratka z "emotive hardcore", či "emotional hardcore", čímž byl tehdy druh hudby označován.
V dnešní době je slovo emo používáno v širším významu, a je často považováno za zkratku slova "emotivní". Po roce 2000 začaly hudební skupiny jako Dashboard Confessional popularizovat dramatičtější a osobnější "emo" styl, jehož texty daleko více oslovovaly teenagery, poprvé zakoušející životní a vztahovou frustraci.
Spolu s tím začala být hudba známější, a "emo" začalo být okolím používáno jako termín pro přehnané melodrama či ublíženost. Na fanoušky pak často mířily věty jako "nebuď tak emo" či "vzmuž se, emo děcko" vyjadřující dojem, že se berou příliš vážně.
Když začala velká vydavateství zařazovat skupiny jako "emo", postupně se sjednotily i zpočátku různé styly jejich prezentace. S tím začal být s emo spojován styl skupin jako My Chemical Romance, The Used, Hawthorne Heights nebo Taking Back Sunday, a to včetně černého líčení očí a dlouhých vlasů, zakrývajících oči, i když ti už mají s prapůvodním emem jen málo společného.

Takže teď něco o tomle tom stylu víte.
Jenže tenhle styl není jen o emocích.Například kamarádka se podle něj jen líčí a obléká. Nevím jestli její chování ovlivnilo nějak emo. Sice moje druhá kamarádka má ten pocit, ale já ne. Máme tři holky ve škole, které se podle toho oblékají i chovají, ale nechci zveřejňovat. No jestli máte s tímhle stylem nějaké zkušenosti zveřejníme váš příběh na blogu. Můžete nám ho poslat na e-mail rolnicka.misa@seznam.cz a nebo g279@seznam.cz takže se mějte a snažte se být sami sebou a ne ze sebe dělat něco co nejste!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama